Kaplama

Yüksek Kaliteli Yüzey Çözümleri

voestalpine eifeler grubu, 38 yılı aşkın bir süredir yüzey çözümleri alanında güvenilir ve yenilikçi hizmet sağlayıcısıdır.

Almanya genelinde beş lokasyonda yaklaşık 400 çalışan, takım ve komponent performansınızın artmasını sağlar. Dünya çapında 15 ülkede  24 lokasyonda  know-how’ımızdan yararlanabilirsiniz.

Ürün portföyümüzle çeşitli sektörler için bireysel çözümler sunmaktayız. Bu sayede hizmet ömrünün artmasını ve takımlarınızın performansında yapılan iyileştirmeler ile karlılığın  ve verimliliğin artmasını sağlıyoruz.

Aşağıdaki sektörlere hizmet sunulmaktadır:

 • Kesici Takım endüstrisi
 • Otomotiv endüstrisi
 • Havacılık endüstrisi
 • Makine mühendisliği
 • Ahşap endüstrisi
 • Yiyecek ve İçecekler
 • Ambalaj Endüstrisi

Hizmet Sözümüz

Bizim ve hizmetlerimiz için çok yüksek kalite standartlarına ek olarak, hayatınızı mümkün olduğunca kolaylaştırmak için size yüksek düzeyde hizmet yönlendirme garantisi de veriyoruz.

Kalite yönetimi

Kalite standartlarımız bizim için özellikle önemlidir. Süreçlerimizi, prosedürlerimizi ve hizmetlerimizi mümkün olan en iyi şekilde tasarlayabilmek için, size mümkün olan en iyi sonucu garanti etmek için düzenli olarak iç ve dış denetimler gerçekleştiriyoruz.

Kurum içi araştırma ve geliştirme departmanımız son yıllarda çok sayıda başarılı PVD kaplama geliştirmiş ve bunları her zaman pazar ve müşteri ihtiyaçlarından kaynaklanan pazara sunmuştur. Uzun yıllara süren bilgimiz ve grup  şirketlerimize yakınlığımızla, malzemeden bitmiş ürüne uzanan tüm değer zinciri hakkında global  bir bilgi birikimine sahibiz.

PVD kaplamalar alanında, dünya çapında önde gelen tedarikçilerden ve servis sağlayıcılardan biriyiz ve çok sayıda endüstri ve segmentte hizmet sunmaktayız.

Sürdürülebilir düşünüyor ve sosyal sorumluluğa inanıyoruz.

Kaplama teknolojisi uzmanı olarak, sadece kaplamalı aletlerin ömrünü artırmakla kalmıyor , müşterilerimizin verimliliğini optimize ediyoruz, aynı zamanda çevresel kaynaklarımıza da özen gösteriyoruz
Geleceğe yönelik kaplamaların geliştirilmesi ve optimum bir yaklaşım, gelecek nesillere olan katkımızdır.

 

Isıl İşlem

Takım çeliğini takım çeliği yapan ısıl işlemdir. Takım çeliği performansı uygulanan ısıl işleme dogrudan bağlıdır. Takım çeliğinin beklenen performansı göstermesi için uygun ve doğru bir ısıl işlem uygulamak şarttır. Kaliteli ısıl işlem sadece istenen sertliğin karşılanması değildir. Ayrıca:

Soğuk İş Takımlarında;

 • Yüksek aşınma direnci ve atmaya karşı direnç sağlar.

Basınçlı Döküm Kalıplarında ;

 • Yüksek tokluk sağlar bu sayede de ısıl yorulma direncini arttırır.

Plastik Kalıplarında;

 • Yüksek korozyon direnci, yüksek parlatılabilirlik ve yüksek ölçüsel kararlılık sağlar.

Vakum fırınlarında en son teknoloji

Uygun ısıl işlem servisini sağlamak için, en son teknolojiye sahip gelişmiş vakum fırınlarını kullanmaktadır. 1500 kg’a kadar ve 900*900*1200 ölçülerindeki malzemeleriniz tesislerimizde ısıl ilem yapılabilmektedir. Bilgisayar kontrollu ve sürekli kayıt sistemimiz sayesinde yıllar sonra bile kayıtlarımıza ulaşabilirsiniz. NADCA standartlarını garanti edecek biçimde (ısıtma ± 5 oC ) kalıplarınız için uygun ısıtma ve yüksek hızda sogutma kapasitesi tesislerimizde mevcuttur.

Isıl işlem ve Diğer Yüzey İşlem Hizmetleri

Sertleştirme ve menevişleme işlemi;

 • Birbirini takip eden kontrollü ısıtma, bekletme ve soğutma kademelerinden oluşan bir prosestir. Takım çeliklerinden üretilmiş kalıp veya takıma, çalışma şartlarına uygun mekanik özelliklerin kazandırılması amacıyla uygulanmaktadır.

Gerilim giderme işlemi;

 • Kaba işleme, kaynak, tel ve dalma erozyon işlemleri nedeniyle malzemede oluşan  gerilimlerin giderilmesi işlemidir. Özellikle metal enjeksiyon gibi yüksek sıcaklıklarda çalışan malzemelere de gerilim giderme işlemi uygulanmaktadır.

Alexnit işlemi;

 • Aluminyum ekstrüzyon kalıplarına uygulanan kalıpların yüzey sertleğini artıran özel nitro-karbürleme prosesidir.

Plasnit İşlemi;

 • Özellikle plastik kalıplarına uygulanan, plastik kalıplarında keskin ve ince cidarlarlı bölgelerde nitrasyon kaynaklı atmaları engelleyen nitrasyon işlemidir.

Dietox İşlemi;

 • Metal enjeksiyon kalıplarına uygulanan yuzeyde yapışma ve aşınma sorunlarını onlemek için uygulan prosesdir.

Extranit İşlemi;

 • Sıcak dövme kalıplarında yüzeyde aşınma direncini artırmak için uygulanan nitrasyon işlemidir.

Oksidasyon İşlemi;

 • Malzeme yüzeyinde yaratılan oksit tabakası ile alüminyum enjeksiyon kalıplarında yapışmayı geciktirerek malzemeyi erozyon ve korozyona karşı korur.

Sıfır Altı İşlemi;

 • Malzemenin aşınma dayanımı artırılırken ısıl işlem sonrası oluşan artık östenit miktarı azaltılarak takım çeliklerinin daha stabil olması garanti altına alır.