Sıcak İş Çelikleri

Buderus Edelstahl, kalıbın yüksek gerilimlere ve yüksek sıcaklıklara maruz kaldığı dövme ve enjeksiyon kalıplama gibi sıcak iş uygulamalarında üstün performansa sahip yüksek alaşımlı çelikler geliştirmiştir.

Tüm kimyasal bileşimler ve üretim süreçleri, çelik kalitelerimizi karakterize eden büyük kalıplarda bile en iyi termal stabiliteyi ve aşınmaya karşı direnci sağlamak için dikkatle tasarlanmıştır.

Sıcak iş çelikleri ürün gamımız : 2343 ISO-B, 2343 ISO-B MOD, 2344 ISO-B, 2714 ISO-B MOD ve HIPERDIE®.

 

Dosyalar


2343 ISO-B

Sıcak çalışma için CrMoV temel çelik. Yüksek aşınma direnci ile termal şoka dayanıklıdır.

PDF


2343 ISO-B MOD

Alüminyum ve magnezyum enjeksiyonlu dökme demir için geliştirilmiş çelik. Mükemmel tokluk ve termal yorgunluğa karşı dirence sahiptir.

PDF


2344 ISO-B

Yüksek sıcaklıklarda çok iyi tavlama kabiliyetine, iyi tokluğa ve sertliğe sahip CrMoV çeliği. Sıkıştırma, termal şok ve aşınmaya karşı çok iyi direnç gösterir. Tavlanmış durumda iyi işlenebilirliğe sahiptir.

PDF


2714 ISO-B MOD

Daha iyi söndürme ve temperleme kabiliyetine sahip Cr-Ni-Mo alaşımı. Daha iyi yüksek sıcaklık direnci ve aşınma direncine sahiptir.

PDF


HIPERDIE®

Yüksek sıcaklıklara karşı mükemmel direnç, iyi tokluk ve termal iletkenliğe sahip CrMoV alaşımı. Parlatma ve gravür için iyi yeteneklidir.

PDF